Profil » Haberler

ITMA 2015

Setaş Kimya geçtiğimiz ay, 1951 yılından bu yana 4 yılda bir düzenlenen ve dünyanın  en önemli tekstil ve hazır giyim makinaları fuarı olma özelliğini taşıyan ITMA fuarındaydı.

ITMA, yenilikçi ve geleneksel tekstil malzemeleri için kullanılan en son teknolojileri, 12-19 Kasım 2015 tarihleri arasında İtalya’nın Milano kentinde 1.600 firmanın katılımı ile dünyanın 147 ülkesinden gelen yaklaşık 123.000 ziyaretçiye sundu.

Elyaf üretiminden, tekstil geri dönüşüm sektörüne kadar tüm sektörlerde yaşanan yeniliklerin yer aldığı fuarda, en çok ilgiyi dijital baskı holü gördü. Setaş Kimya dijital baskı holünde yenilikçi ürünleri ile yerini aldı.

ITMA 2015 in  sürdürülebilir yenilikler temasına  uygun olarak, su ,enerji ve maliyet tasarrufu sağlayan ve aynı zamanda atık yükünü azaltan dijital baskı, halı ve teknik tekstil alanındaki  en yenilikçi ve çevreci  ürünlerini ziyaretçilerine sundu.

Fuarda 50 nin üzerinde ülke ve 250 nin üzerinde şirket standımızı ziyaret etmiştir.

Ziyaretçi ülkeler arasında  İtalya, İspanya, Brezilya, Almanya, Fransa, Bangladeş, Pakistan, Portekiz, Mısır, Hindistan, İran, Meksika, İsrail, Güney Afrika, Özbekistan, Rusya ve Tunus vardı.

Fuarda ziyaretçilerimiz tarafından ilgi gören yenilikçi ürünlerimiz ;

» Setapers LSE :Polyester dijital baskı  için nano teknoloji ile üretilen, düşük süblimasyonlu dijital baskı mürekkepleridir. Bu mürekkepler su bazlıdır ve transfer baskı tekniği ile uygulanırlar.

Setapers LSE İndir

» Setapers sıvı boyalar : Halı sektörü için geliştirilen Chromojet baskı makinelerinde uygulama avantajı, maliyet ve zaman tasarrufu sağlayan çevre dostu boyalardır. Chromojet baskı makinelerinde, Setapers sıvı boyalarının düşük elektrolit içeriği sayesinde, minimum sentetik kıvamlaştırıcı kullanılarak istenen viskozite değerleri elde edilir. Ayrıca düzelerde zamanla oluşacak kirlenme ve tıkanmalar da minimize edilir.

Setapers sıvı boyalar İndir

» Combiprint-PP7 : Yeni nesil baskı teknolojisi için geliştirilmiş olan %100 su bazlı kıvamlaştırıcıdır. Havlı tekstil baskıcılığında tüketimi %20-40 oranında azaltırken, maliyet avantajı ve yüksek performansta baskı kalitesi sunmaktadır.

Combiprint-PP7 İndir

» Setalan SLP : Chromojet baskı sisteminde, dispers boya kristalizasyonunu engelleyerek düzelerin kirlenmesini önler.

Setalan SLP İndir

» Setalan ECO Bleach : Düşük sıcaklıkta kasar sistemi ile enerji, su, zaman ve kimyasal tasarrufu sağlayan ve atık yükünü azaltan çevre dostu, yeni nesil ön işlem kimyasalıdır. Setalan ECO Bleach ile 80°C’de uygulanan ağartma işlemlerinde, durulama ve taşar yıkama gerektirmeden, pamuklu kumaşta iyi hidrofilite ve beyazlık sağlanır. Aynı zamanda elyafın doğal tutumu korunur ve daha düşük fire değerleri elde edilir.

Setalan ECO Bleach İndir

» Setalan Comfort 200 : Polyester elyafa kalıcı doğal tutum veren nem kontrol apresidir. Poliester kumaşların ter emiciliğini arttırarak kuru ve serin tutum sağlar. Yıkamaya dayanıklıdır. Kalıcı yumuşaklık ve dökümlü tutum verir.

Setalan Comfort 200 İndir

» Setapret FC 6 :  C6 floro karbon teknolojisine sahip, kalıcı su itici kimyasalıdır. Floro karbon kimyasından gelen, çevre ve sağlık etkileri yönünden yenilikçi bir üründür. C8 floro karbon yapısındaki su itici kimyasalların yüksek performans, kullanım kolaylığı gibi özelliklerini sağlamaktadır.

Setapret FC 6 İndir

» Setalan SD :  Siyah ve lacivert renkli dokuma polyester ve polyester karışımlı kumaşlarda renk derinleştirme apresidir. Setalan SD, siyah renkli polyester ve polyester karışımlı kumaşlarda renk netliği ve renk derinliğini %40 oranlarına kadar arttırır. Daha ileri seviyede renk derinleştirme etkisi, boyama sonrası elastomer silikon yapıdaki Setasil ELS ile Setalan SD’nin birlikte uygulandığı iki aşamalı bir bitim işlemi ile elde edilebilir.

Setalan SD İndir


Ayrıca Setaş Kimya  fuarda kontinü ve çektirme sistemlerine uygun, PCA ve diğer kısıtlı arilaminleri içermeyen, yeni reaktif siyah boyarmaddelerinin tanıtımını yapmıştır. Bu siyah boyarmaddeler yüksek renk derinliği sağlayan, yüksek haslık özelliklerine sahip, aşınabilir özellikte ve oksidatif yıkamaya dayanıklı reaktif boyarmaddelerdir.

Setapers EC gamı ise polyester elyaf için tüm regülasyonlara uygun, Oekotex-100 Class 1 ve  Inditex, M&S, Benetton, H&M gibi markaların ekolojik limitlerini karşılayabilen, yüksek migrasyon özelliklerine sahip boyarmadde grubudur .